Organizátoři

 

Alena Schindlerová

Studentka španělštiny a francouzštiny. Kromě učení cizích jazyků ráda rozmazluje cizí (mlsné) jazýčky, prohání se s vařečkou po kuchyni, běhá časovku od lednice ke sporáku a plní žaludky strávníků. Mezi její další libůstky a kratochvíle patří ježdění po zábradlí, prošlapávání ledu na zamrzlých kalužích a válení se v trávě s pohledem upřeným na hvězdy.

alca

Gabka Boková

gabnalavicceV současné době testuju život volnonožce a s projektem Napiš diplomku pomáhám studentům překonávat ty nejrůznější trable na cestě za akademickým titulem.
Paradoxně jsem však chodící reklamou na neformální vzdělávání a propagátorem různých platforem pro otevřené vzdělávání. Posledních pár měsíců si užívám práce pro Wikimedia ČR, kde se starám o růst a rozvoj vzdělávacích aktivit.
Obecně mě baví dělat věci, které mají smysl. Fascinuje mě oblast vzdělávání a jsem velkou fanynkou nejrůznějších společensky prospěšných aktivit a sociálního podnikání. Ráda lidi inspiruju a ještě raději se jimi nechávám inspirovat. Proto občas přiložím ruku k dílu v TEDxPrague nebo se nechávám unášet na hipsterské vlně v Impact Hubu.

Jsem vyhledávaná dealerka hudby všeho druhu, milovnice tance a zpěvu, snídaňová labužnice a nadšený podržzpěvník při kytarovačkách. Sama se dobíjím sluncem, hudbou, únikem z betonových měst a pohybem všeho druhu.

Kristína Medalová

12183822_10206884580904794_6048960113017368686_oTýždeň po svojom prvom Návrate v Roháčoch som sa presťahovala do Švajčiarska. Uplynuli dva roky a tento Návrat je i mojím návratom do Česko-slovenska. Život v zahraničí ma trochu zocelil a možno i trochu rozmaznal :) a hoci moja láska k cestovaniu je večná, teším sa domov ako nikdy predtým. Najviac zo všetkého na ľudí, takých tých hravých, outdoorových, pohodových. No a potom na miesta ako je skanzen a Roháče, kde sa človeku zastaví dych a hlava oslobodí od rušivých myšlienok.

Okrem cestovania, hôr a ľudí mám rada lyžovanie, indickú kuchyňu, deskovky, plzničku a vymýšľanie všemožného. Vyštudovala som psychológiu – baví ma hlavne oblasť vzťahov, pozitívna psychológia (ako viesť šťastný a zmysluplný život) a popularizácia vedy v rôznych formách. Aktuálne sa rozhodujem, čomu sa budem naplno venovať po Návrate :)

Petr Jarušek

2015-07-29 12.24.14Jako kluk jsem chtěl být kosmounaut a prahnul jsem po dobrodružství ala Tintin. Myslím, že to ve mě pořád zůstalo. Rád vytvářím inženýrské věci a stavím stavebnice, ale taky organizuji akce jako Návrat či výlety pro kamarády. Aktuálně s kamarády máme tým na vývoj užitečných aplikací a kromě práce si v něm i docela hrajeme s novými nápady (http://www.appy.cz/).

Návrat je pro mě srdcová záležitost, organizuji jej od začátku a poznal jsem zde řadu (možná většinu) svých dobrých kamarádů a každý rok se těším na ty krásné dva týdny v Roháčích.

Michal Jakubčo

centoMilujem príbehy. A je úplne jedno či ich počúvam, čítam, pozerám, alebo sám rozprávam. Každý príbeh je zaujímavý a niečo v sebe skrýva, nech by sa zdal na začiatku sebeslabší.  Každý z nás má v sebe nejaký príbeh ukrytý. Preto rád pozorujem ľudí vôkol seba a rozmýšľam, aké príbehy sa ukrývajú za ich chôdzou, pohľadom, tým, ako hovoria, čo hovoria, či naopak nehovoria… Občas je to jednoduchšie, než rozmýšľať nad vlastným príbehom.

Väčšinu života som prežil ako skaut, či už to bola výchova vĺčat a neskôr skautov, alebo staranie sa o program pre oddiel, zbor. Organizovania nespočtu (ok, dá sa to spočítať, ale kto by to robil, navyše nespočet znie vážne lepšie) vzdelávacích akcií pre rôzne vekové skupiny. Až… Až som nejakým nedopatrením skončil pri organizovaní Návratu (vďaka Katya :-). Do tohto posledného dobrodružstva som namočený už štvrtý rok.

Mimo skautu sa vo voľných chvíľach venujem hlavne kendu a iaidu (nie je nad to dať niekomu poriadne po hlave bambusom 😀 Popritom sa ešte snažím niečo robiť s boogie-woogie, ale ono si robí čo chce. Tak to je potom ťažké… Narodil som sa o pár desiatok rokov skôr, alebo o pár storočí neskôr. Rád si len tak ľahnem do trávy, pozorujem oblaky a nemyslím na nič a zároveň premýšľam o všetkom. Myslím si o sebe, že som človekom protikladov. Asi ale záleží, ako sa vyspím.

Honza Bleha

1907286_10205434985100517_7626221566598599254_nOrganizování rozličných setkávání je moje velká vášeň. Pracuji jako Event a Comminity manager pro brněnskou firmu Kiwi.com. Vedu Brno English outdoor club, kde spojuji cizince v Brně a angličtiny chtivé domorodce na různých výletech. Aktivně se zapojuji do běhu klubu Toastmasters pro zelpšování prezentačních dovedností. A také často tahám různé skupiny lidí do hor a na pivo 😉

Mimo jiné mám rád netradiční, nečekané a neintuitivní věci. Baví mě cestovat do zemí, kam běžně lidé necestují a nejlépe do míst, které ani nenajdete na mapě. Vedu o tom cestovatelský blog sirokorozchodna.wordpress.com. Fotografuji starým ruským fotoaparátem na film – líbí se mi omezení, která to přináší. Čtu knihy o lidské iracionalitě a často se zamýšlím, nad vlivem svobody na lidské štěstí.

Na Návrat se ohromně těším, protože spojuje spousty mých vášní 😉

2015-08-08 18.08.11 copy

Moc se na vás těšíme