Organizátoři

OndraOndra

Život se má prožít a ne přežít. K organizaci Jarního Návratu jsem se dostal jako účastník Letního Návratu. Potřeboval jsem to. Po nějaké době strávené v práci od nevidím do nevidím jsem potřeboval změnu a obrat v životě. A Návrat mi to vše splnil vrchovatě. Taky mi pomohl se vrátit k činnostem mimo práci, které mají smysl. Jinak něco ke mně: horský nadšenec, běžec amatér, lyžař milující netknutý prašan a čerstvě poblázněný motocestovatel.

DomčaDomča

Nesnívaj svoj život, ži svoj sen. Presne tento citát ovplyvnil môj život už v mladom veku. Uvedomila som si, že človek toho môže veľa dokázať, ak má cieľ , ktorý ho motivuje na sebe pracovať a posúvať sa ďalej– a tak som si ten svoj našla. Snažím sa žiť prítomnosť a brať život s humorom. Napĺňa ma aktívne sa venovať práci s mládežou a mladými dospelými cez skauting. Tiež si rada zašportujem, najmä beh, turistika, lezenie a pocestujem. Aj keď by to o mne nikto nepovedal, som srdcom skôr introvert a ideálny večer si predstavujem na dobrom divadelnom predstavení alebo doma s dobrou knižkou a pohárikom kvalitného červého vínka.

HonzaHonza

Nemám rád škatulky jako když se tím co jste, říká, jací jsme. Občas to ale pomůže, jsem skaut. Vyrostl jsem ve skautu a jako skautský vedoucí stále rostu a učím se ikdyž už dlouho na akcích bývám jeden z nejstarších. Myslím, že se rád učím a nerad nic nedělám. Těsně před návratem odevzdávám disertační práci a těším se, až budu vědět přesně co dělat poté. Snažím se, jak můžu dělat, co mě naplňuje nebo přemýšlet o tom zda to co dělám je správné a naplňující. A protože nejsem žádný mudrc tak si tak třikrát týdně čistím hlavu sportem a tréninky (teď hlavně Ultimate Frisbee). Na co si rád udělám čas je povídání si, takové to kdy se jeden o druhého opravdu zajímáte a rozumíte si a je jedno kolik vám je a zda jste staří kamarádi, nebo jste se potkali na kurzu. Když je možnost mluvit filmech a knihách vždy se rád připojím a rád poslouchám lidi a příběhy. Kurz návrat pro mě byla možnost zkusit si něco odlišného, ale přesto podobného. Na akce, puťáky, zážitkovky a kurzy vždy jedu rád ať už v roli organizátora účastníka.

RadkaRadka

Sama jsem jela na Návrat, abych si před posledním rokem medicíny vyčistila hlavu, poznala nové lidi a strávila čas v krásné přírodě. To všechno se mi do puntíku splnilo! Jsem takový všestranný človíček, kterého baví jazyky, cestování, sport a čtení všeho, co se dá… Víte, jak se správně zachovat a pomoci zachránit život? Ať jste na tom jakkoli, nikdy není pozdě se to naučit (anebo si to pořádně zopakovat).

MarkétMarketka

A je to tady! Představování! :) Člověk nejdřív neví jak začít, a pak ani neví kdy skončit. :) Jsem někdo, koho baví vymýšlet a organizovat akce. Kdo chce pracovat s lidmi a kdo chce vidět lidi růst. Kdo ví, že chybama se učí, a tak se vrhá do nejrůznějších projektů. Protože taky ráda maluju, říkám si, že mám takovou pestrou paletu toho, co mě zajímá. Návrat jaro 2017 beru i jako svůj návrat k táborovějším, intenzivnjěším, outdoorovo-indoorovým aktivitám, co mi už nějakou dobu chyběly. Těším se na Vás! :) *Life is a game. Play it well. Never give up.*